Prijs voor Lamp Light Band (1957)

Een kort berichtje ...
Joop Geesink wint een filmprijs.
Voor de Dollywood studio waren vermeldingen als deze uiterst belangrijk. In die tijd bestond er nog niet iets als social media, dus de naamsbekendheid moest op een andere manier worden vergroot. De krant was hiervoor het aangewezen medium. Berichten als deze zien je in de jaren 50 en 60 vaak vermeld.
Opmerkelijk
De naam van animator Joszef Misik wordt hier genoemd. In andere documenten is niet hij, maar zijn collega en landgenoot Jules Balázs als animator. De juiste naam is lastig te achterhalen. Regisseur / animator Joszef Misik had echter al een enorme reputatie opgebouwd als vakman. Het is niet uitgesloten dat ter wille van de publiciteit hier zijn naam werd gebruikt.
Tekst uit artikel:
Prijs in Milaan voor film van Joop Geesink.
Op het internationale festival voor publiciteitsfilms, dat ter gelegenheid van de Fiere die Milano van 12 tot en met 27 april (1957) in Milaan is gehouden, heeft Joop Geesink’s poppenfilm Lamp Light Band de prijs van de Biennalle di Venezia gekregen.
De artistieke leiding an deze film berustte bij Henk Kabos. De camera ‘animation’ was in handen van Joszef Misik. Op het festival werden 466 films, die uit bijna de gehele werden ingezonden, vertoond.
Bron: "Het Vrije Volk", 2 mei 1957
Terug naar artikel overzicht



